Ana Sayfa
Duyurular
Önceki Öğrenmelerin Tanınması Muafiyet Sınavları Tek Ders Sınav Duyurusu

Önceki Öğrenmelerin Tanınması Muafiyet Sınavları Tek Ders Sınav Duyurusu

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Üniversitemiz dışındaki diğer Yükseköğretim Kurumlarından Yaz Okulunda ders almış ve/veya Üniversitemiz Önceki Öğrenmelerin Tanınması sınavları sonrasında tek ders sınavına girebilme durumuna gelen öğrenciler için Tek Ders Sınavı 19 Eylül Çarşamba günü Saat 14:00'da Adapazarı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü'nde yapılacaktır.

 
Tek ders sınavına; okulu bitirme durumuna gelmiş öğrenciler, aşağıdaki örneklere benzer durumlarda, önceden başvuru yaparak girebilirler:

 

(a)   Ders planlarındaki 2 yılın tüm derslerini almış, bir tane FF, YZ yada GR notu olup, bu dersten alacağı not ile mezun olabilmek için gerekli olan 2.00 yada üstü ortalamayı sağlayabilecek olanlar,

(b)   Hiç FF, YZ yada GR notu olmaksızın bütün dersleri almış, fakat mezun olabilmek için gerekli olan 2.00 ortalamayı sağlayamamış ve seçeceği herhangi bir dersten tek ders sınavına girdiğinde 2.00 yada üstü ortalamayı sağlayabilecek olanlar.

Not 1: Tek ders sınavına girdiği dersten en yüksek not olan AA alsa bile ortalama yetmezliği nedeniyle mezun olamayacak öğrenciler bu sınava alınmazlar.

Not 2: Diğer şartlar tutsa bile, evvelce tek ders sınavına girmiş öğrenciler yeniden başvuramaz. Tek ders sınavına öğrencilik süresince sadece 1 kez girilebilir ve yukarıdaki şekilde başvuru şarttır.

Not 3: Tek ders sınavı merkezi bir organizasyon olup, kurumumuzca ön hazırlık yapılmasını gerektirir. Bu nedenle geç başvuruların değerlendirilmesine imkan bulunmamaktadır. Tek ders sınavı için sonradan mazeret hakkı yoktur.

Not 4: Yönlendirilmiş Çalışma dersinden tek ders sınavına girilemez.

Not 5:  2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Üniversitemiz dışındaki diğer Yükseköğretim Kurumlarından Yaz Okulunda ders almış ve/veya Üniversitemiz Önceki Öğrenmelerin Tanınması sınavları sonrasında mezun olabilecek öğrenciler için Staj Evrakı teslimi son gün Tek Ders Sınavı günü olan 19 Eylül 2018 Çarşamba günüdür.

 

Başvuruda izlenecek yol:

1) Durumunuzun yukarıda belirtilen örneklere uygunluğunuzu belirleyiniz.

2) Başvuru: Yukarıdaki şartları sağlayan öğrencilerimiz sabis.sakarya.edu.tr sitesine şifreli giriş yapıp "Başvuru İşlemleri" bağlantısına tıkladıktan sonra "Tek Ders Sınavı Başvurusu" bağlantısına tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

3) Öğrencilerimiz Başvuru Sonuçlarını ve Sınav Yerlerini 18 Eylül 2018 Salı Günü 14:00 'dan sonra Sabis --> Başvuru İşlemleri --> Tek Ders Sınavı Başvurusu adımından öğrenebilirler.

 

TEK DERS SINAVI BAŞVURU SON TARİHİ :

Sabis sistemi üzerinden başvuracak öğrencilerimiz için son başvuru tarihi 17 Eylül 2018 Pazartesi Günü Saat 23:59 'dur.